ASIL - Asociácia ilustrátorov, o.z. en

Joseph Binder Award 2018
15. 12. 2017

Rakúska designaustria vyhlásila ďalší ročník svojej renomovanej súťaže dizajnérov a ilustrátorov. Joseph Binder Award 2018 tak ponúka možnosť aj slovenským kreatívcom ukázať to najlepšie z ich tvorby za posledné dva roky.

„Farba a forma inšpirujú“ znie slogan budúcoročnej prehliadky súčasného dizajnu a ilustrácie. Rakúska organizácia designaustria, s ktorou ASIL v uplynulom roku intenzívne spolupracoval pri vypracovaní našich návodov pre ilustrátorov, organizuje svoju súťaž každé dva roky už od roku 1996. Každým ročníkom sa pritom snaží stále viac otvoriť súťaž autorom aj z iných krajín. Pozývame preto aj slovenských autorov, aby sa zapojili do súťaže a ukázali, že čo sa kreativity týka, nijako nezaostávame.

Súťaže sa môžu zúčastniť ilustrátori a dizajnéri s prácami, ktoré vznikli od roku 2016 (vrátane) až do uzávierky súťaže. Súťaží sa vo viacerých kategóriách, pričom projekty ilustrácie môžu byť zaradené do:

Práce treba prihlásiť cez on-line formulár do 15. apríla 2018. Za účasť v súťaži je potrebné zaplatiť vstupný poplatok, pričom pre tých, čo sa poponáhľajú a prihlásia svoje práce do 28. februára, je pripravená zľava 10%. Členovia ASIL môžu svoje práce prihlásiť navyše s 20% zľavou.

Vaše práce bude hodnotiť medzinárodná porota, pričom jednou z jej členiek je aj naša ilustrátorka Daniela Olejníková. Víťazi získajú plakety, v kategórii experimentálny a nekomerčný dizajn / ilustrácie sú pripravené aj finančné ceny. Práce budú tiež zaradené do katalógu a budú súčasťou výstavy vo Viedni a v ďalších mestách.

Viac info o súťaži nájdete na webstránke súťaže alebo v súťažnej brožúre.