ASIL - Asociácia ilustrátorov, o.z. en

Galéria ľudského tela
27. 1. 2018

Koncom roka 2017 sme v ASIL vytvorili pre Detskú fakultnú nemocnicu na Kramároch netradičnú ilustrovanú výzdobu čakárne. Ako táto realizácia dopadla?

Bolo to ešte v roku 2014, keď sme v ASIL zorganizovali ilustrátorskú konferenciu PIKTO, ktorej témou bola ilustrácia vo verejnom priestore. Tomski & Polanski, Peter Trmos, Zuzana Čupková a viacerí ďalší speakri predstavili úžasné realizácie, pri ktorých sa ilustrácia odpútava z uchopiteľného formátu, nadobúda veľkolepé rozmery a predovšetkým – vchádza do nového, site-specific kontextu daného miesta. Vtedy sme si vraveli, že podobných počinov by malo u nás existovať výrazne viac. A práve z tohto dôvodu je nám potešením, že sme aj my v ASIL mohli prispieť do zoznamu takýchto realizácií.

Autori vynovenej čakárne: Lucia Žatkuliaková, Ďuro Balogh, Daniela Olejníková a Peter Gála

V spolupráci s LITA, autorská spoločnosť a charitatívnym projektom Srdce pre deti spravovaného Nadáciou Pontis vytvorili ilustrátori ASIL, menovite Daniela Olejníková, Lucia Žatkuliaková, Ďuro Balogh, dizajnér a predseda ASIL Peter Gála rekonštrukciu detskej čakárne na oddelení detskej rádiológie DFNsP Kramáre. Projekt čakárne s názvom Galéria ľudského tela sme odovzdali do používania ešte v decembri 2017. Z tohto dôvodu bolo už medzičasom o jej realizácii publikovaných viacero článkov. Nebudeme preto duplikovať informácie a ponúkame vám ich prehľadný zoznam:

Či už máte alebo nemáte deti a budete mať cestu na Kramáre, určite sa zastavte aj na oddelení detskej rádiológie. Zážitok z nadrozmerných ilustrácií je naživo skutočne veľkolepý!